Zalety pływania kajakami


Kołobrzeg? Władysławowo? A może Solina? W jakie miejsce wyruszyć na letni urlop? Jeśli nie jesteśmy pasjonatami spacerów po zatłoczonych deptakach, przeszkadzają nam tłumy letników, a górskie wypady wydają nam się nużące, odwiedźmy Mazury.
urlop
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Cisza, spokój oraz czyste wody jezior – to największe zalety tej części Polski. Wspaniałe miejsce dla amatorów sportów wodnych, żeglowania i spływów kajakowych.Jeśli więc mamy zamiar odpocząć oderwać myśli od codziennych zmartwień, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – postawmy na slow wakacje w kajaku. Spływy kajakowe to świetna zabawa, szczególnie jeżeli przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Codziennie należy spakować cały dobytek, wpakować w kajaki i płynąć zgodnie z wyznaczoną trasą. Po dotarciu do brzegu czeka nas miła niespodzianka ponieważ miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Jednego dnia jest to komfortowy domek w lesie, innym razem noc pod namiotem w malowniczym zakątku.Być na Mazurach i nie płynąć Krutynią? Niemożliwe. Krutynia uznawana jest za najbardziej malowniczy i najpiękniejszy szlak kajakowy w Europie. Kajakowa wyprawa to najlepszy sposób, aby poznać Mazury. To możliwość obcowania ze wspaniałą przyrodą a przy tym najważniejsza atrakcja regionu. Z tego względu pozycja obowiązkowa. Nawet najzagorzalszego ignoranta sportów wodnych zachwycą bujne lasy, krystalicznie czyste wody rzek oraz jezior oraz podpływające do kajaka kaczki. Omijanie przeszkód na wodzie to wielka frajda. Nasuwa się pytanie: czy kajak to sport (Ochraniacze piłkarskie) tylko dla wysportowanych osób? Oczywiście, że nie. Nie trzeba być w super formie, aby poradzić sobie z wiosłowaniem - . Wystarczy odrobina wprawy, której nabiera się błyskawicznie.wycieczki
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Wakacje na Mazurach to także znaczące miejsca historyczne.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://www.spijtanio.eu/noclegi-torun), którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem urlopowiczów z Polski jak i zza granicy krzyżackie zamki, które możemy zwiedzić przemierzając tzw. szlak krzyżacki czy sławna rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem będą ciekawą lekcją historii.
Przepełnione plaże, kolejki, gwar i szum potrafią zamienić urlop w koszmar. Mając ten fakt na uwadze szukajmy bardziej niszowych terytoriów, do jakich na pewno możemy zaliczyć Mazury.

Tags: wakacje, turyści, trasy, sporty