Zawód – psycholog. Gdzie szukać etatu ?


Bardzo często można usłyszeć o tym, że magistranci kierunków humanistycznych nie znajdą pracy w instytucjach, w których chcieliby pracować albo w miejscach, które zgodne są z ich wykształceniem. Mimo wszystko zarówno psychologowie, jak i osoby po socjologii, kulturoznawstwie czy historii sztuki, odnajdują się w jakiś sposób na rynku pracy.

terapia
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Ale wielu absolwentów tych kierunków myśli o rozpoczęciu własnej działalności i czuje się na siłach, by tuż po studiach ją otworzyć. Jednym z takich kierunków jest psychologia.

Sporo osób, zanim rozpocznie własną działalność, chce przekonać się, czy naprawdę ma zacięcie do wykonywania tego trudnego zawodu i odbywa praktykę w gabinecie specjalisty, żeby poznać plusy i minusy tego rodzaju pracy - . Podczas studiów praktyki także są obowiązkowe, lecz część osób nie godzi się na obecność praktykanta podczas osobistej rozmowy z psychologiem. Poza tym w toku studiów stale zdobywamy wiedzę i wydaje się, że dopiero po ich zakończeniu jesteśmy w nią wyposażeni, a później przychodzi pora na zdobywanie praktyki. Po studiach psycholog może również dostać pracę w instytucji szkoleniowej i planować szkolenia z umiejętności praktycznych, na przykład z negocjacji biznesowych, asertywności, elementów przedsiębiorczości czy radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

psychologia
Source: flickr.com
Jeżeli nie czujemy się na siłach jeśli chodzi o organizację nauczanie innych, nie mamy chęci otwierania własnego gabinetu, możemy podjąć pracę jako szkolny psycholog. Placówka zapewni gabinet, a do naszych zadań poza indywidualnymi rozmowami z uczniami sprawiającymi problemy lub potrzebującymi pomocy będą należały na przykład profilaktyczne rozmowy o uzależnieniach.

Nasz artykuł, który na tej podstronie publikujemy, jest bardzo zajmujący, jednak warto ponadto przeczytać zbliżone wiadomości - więcej pod wskazanym adresem (https://meanderstomatologia.pl/).

Także korporacje czasem zatrudniają psychologów do szkolenia personelu, więc i tam jest co robić. Wiele działań związanych z integracją zespołu albo ogólnym wdrożeniem nowych pracowników wykonuje właśnie psycholog, gdzie siedzibę ma duża ilość firm pracujących w systemie korporacyjnym. Jeżeli i to nam nie odpowiada, możemy otworzyć przewód doktorski, pracować na uczelni jako pracownik akademicki i zdobywać kolejne tytuły naukowe.

Jeśli poszukujesz doświadczonego psychologa, który będzie Cię wspierać podczas psychoterapii musisz udać się do specjalisty dla którego zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Warto odwiedzić i dowiedzieć się więcej o całym procesie psychoterapii na . Dla niektórych psychoterapia jest czymś niewiadomym, dlatego przed wyrobieniem sobie opinii o niej, należy bardziej zgłębić temat.

Tags: student, praca, Pacjent, gabinet, personel, zawód