Zdrowie jest wyjątkowo istotnym aspektem ludzkiego funkcjonowania - należy je doceniać i się o nie troszczyć


"Szlachetne zdrowie..." - pisał kiedyś polski poeta. Jego słowa do dzisiaj są obowiązujące, pomimo upływu wieków. Zazwyczaj jest bowiem tak, że nie troszczymy się o zdrowie, póki nie szwankuje.


Istnieje wiele chorób, które w XX wieku stały się poniekąd chorobami naszej cywilizacji.
wypadki
Author: Norio NAKAYAMA
Source: http://www.flickr.com


W przeszłości przykładowo mało kto był zbyt otyły czy cierpiał na cukrzycę. Teraz raczej jest to już standard, jak noszenie okularów. Ogromny procent ludzi ma kłopoty ze wzrokiem, ponieważ dużo czasu spędzamy wpatrzeni w ekran albo telewizor. Nasze oczy nie mają możliwości, by odpocząć. Wzrok (zobacz więcej - laserowa korekcja wzroku katowice) szwankuje już u coraz młodszych osób. Nawet maluszki obecnie muszą nosić już okulary. Jednak o wzrok powinniśmy dbać niezależnie od tego, czy nosimy okulary czy nie. Warto wcinać dużo jagód i ryb, gdyż ich pałaszowanie korzystnie wpływa na nasz wzrok. Należy także dbać o odpowiednie nawilżenie oczu i jeśli mamy tendencję do przesuszania oraz łzawienia, to należy kupić w aptece krople nawilżające czy sztuczne łzy. Wzrok możemy także skorygować. Laserowy zabieg jest bezpieczny i nie trwa długo. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni już męczyć się każdego dnia z kontaktami lub okularami. Pamiętać jednak należy, że nie każdy ma możliwość poddać się laserowej korekcie i o tym decyduje lekarz.
Wzrok jest jednym z ludzkich najistotniejszych zmysłów. Należy więc o niego dbać oraz starać się, by dobrze służył nam do późnej starości, ponieważ funkcjonowanie bez niego wydaje się być bardzo trudne.

Tags: sen, lekarz, kontakt, soczewka