Zielnik w kuchni


Ogród na parapecie kuchennym? To nie takie skomplikowane! Woniejąca ziołami kuchnia stanie się inspirującym miejscem dla nowych kulinarnych idei, natomiast świeże listki spowodują, iż sporadyczniej sięgać będziesz po torebki z przyprawami.


Dowiedz się, jak zorganizować własny zielnik w kuchni i jakie rośliny do niego wybrać.
Kto jeden raz spróbuje założyć własny zielnik w kuchni, ten długo nie będzie mógł sobie wyobrazić żywota bez unikalnego aromatu świeżych ziółek. Ich woń prędko podbija całe pomieszczenie, przekształcając domek w bardziej sielskie oraz zielone miejsce. Domowy ogródek na parapecie kuchennym to nie wyłącznie metoda na wzbogacenie smaku Twoich dań, lecz także dobry pomysł na odświeżający oraz efektowny element aranżacji wnętrza kuchni.


Zespół Aspergera
Author: Hot Gossip Italia
Source: http://www.flickr.com


Najważniejszy jest dobór odpowiedniego miejsca. Ziółka w doniczkach nie będą wzrastać bez stałego dopływu światła, więc dobrze nada się do tego parapet kuchenny. Niestety, zielnik w pomieszczeniu kuchennym bez okna nie będzie najlepszym pomysłem – bez słoneczka roślinki zaczną żółknąć już po paru dobach. W takim przypadku domowy ogród korzystniej stworzyć na balkonie. Dobrze też wygospodarować nieco miejsca na blacie kuchennym, blisko okna. Niektóre rośliny (Auto feminizowane nasiona marichuany) kochają bowiem warunki półcieniste, a nazbyt ostre słońce poparzyć może listeczki.zobacz ofertę olejki cbd olejki cbdJeżeli szukasz efektownych rozwiązań dla swego wnętrza, możemy wydrążyć w blacie kuchennym specjalne dziury na swe donice. W ten sposób ziółka „wkomponują się” w jego nawierzchnię. Kupując nasiona do swojego kuchennego ogródka, kieruj się własnymi preferencjami.
Jakich przypraw używasz najczęściej? Pamiętaj, że zioła nie wymagają specjalnej pielęgnacji – kiedy zatroszczysz się o ich systematyczne podlewanie, można wybrać dowolne rośliny, jakich aromat oraz smak uwielbiasz.

Tags: smak, porady, miejsca, sposób