Znakomity sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w czasie wykonywania prac chemicznych


Badania wykonywane w laboratoriach chemicznych mogą wymagać wykorzystania szczególnego sprzętu, który z jednej strony znakomicie nadaje się do wszystkich czynności, a z innej natomiast zapewnia laborantom oraz całemu otoczeniu stuprocentowe bezpieczeństwo.


Cellulit można pokonać dietą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Do prac, w których wykorzystywane są substancje, które stanowią prawdopodobne zagrożenie dla zdrowia ludzi, stosowane są tzw. dygestoria laboratoryjne. Są to urządzenia składające się z częściowo oszklonego stanowiska roboczego, co utrudnia różnego rodzaju chemikaliom wydostawanie się na zewnątrz. Komora w dygestorium zaopatrzona jest m.in. w nowoczesny system wentylacji, który gwarantuje niwelowanie dowolnych szkodliwych substancji chemicznych czy też gazów, które wydzielają się w czasie prac realizowanych w laboratorium. Takie sprzęty są skonstruowane przy pomocy materiałów, które są odporne m.in. na działanie czynników mechanicznych, chemicznych czy też termicznych.


Do pracy z gazami ciężkimi, mogłyby być one poza tym zaopatrzone w dolny wyciąg. Bardzo usprawnia to wentylowanie komory roboczej. Mogłoby być ono wytwarzane w różnych rozmiarach. Tego typu urządzenia muszą spełniać wszelkie stosowne europejskie standardy, np. PN EN 14175:2006. Najczęściej są one wytwarzane w postaci szafki, lecz występują również modele o innym kształcie, np. okrągłych. Dygestoria zazwyczaj produkowane są ze stali nie rdzewiejącej, jednak istnieją również modele, do produkcji których użyto laminatu.


Komora robocza jest w takim sprzęcie w całości wypełniona od wewnątrz wkładką polipropylenową, ze stali nie rdzewiejącej albo laminatu.

Poznaj bardziej omawianą sprawę i zweryfikuj treść (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Weglowodany_Izotonik-2386.html). Opublikowano tam zbliżone teksty, zatem zapewne odnajdziesz dla siebie coś zajmującego.

Stal nierdzewna jest doskonała do środowiska niewymagającego pod względem chemicznej odporności oraz większych odnośnie wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

Tags: urządzenie, twarz, miejsca, sprzęty